IQ TEST
SET 4

Question : A pineapple costs Rs. 7 each. A watermelon costs Rs. 5 each. X spends Rs. 38 on these fruits. The number of pineapples purchased is

Correct Answer:   4



Continue






iq-test-set-4-question-7